Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie
rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników
rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników
Nabór wniosków prowadzony będzie
od dnia 24.06.2020 r. do odwołania
Przed wypełnieniem wniosku proszę szczegółowo zapoznać się z „Zasadami ubiegania się o udzielenie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników"
- Wniosek o udzielenie dofinansowania należy złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy właściwym ze względu na siedzibę przedsiębiorcy, w formie elektronicznej korzystając z serwisu www.praca.gov.pl w zakładce "Tarcza antykryzysowa" lub osobiście.
Złożenie wniosku w formie elektronicznej pod warunkiem posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego nie wymaga wizyty osobistej w urzędzie.
Rekomendujemy aby cały proces ubiegania się o dofinansowanie odbywał się zdalnie, bez potrzeby wizyty w urzędzie.
UWAGA WAŻNE !
Dofinansowanie zostaje przyznane od miesiąca złożenia wniosku.
- Warunkiem uzyskania wsparcia jest wykazanie spadku obrotów gospodarczych o co najmniej: 30%, 50% lub 80%. Spadek obrotów rozumiany jest jako zmniejszenie sprzedaży towarów lub usług w ujęciu ilościowym lub wartościowym w wybranych 2 kolejnych miesiącach (miesiąc może być rozumiany jako 30 kolejno następujących po sobie dni kalendarzowych) w porównaniu do analogicznych dwóch miesięcy w roku poprzednim. Przy czym wybrane miesiące powinny przypadać w okresie po dniu 31 grudnia 2019 r. i kończyć się najpóźniej w dniu poprzedzającym złożenie wniosku.
- Wsparcie może zostać przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące Rada Ministrów może, w celu przeciwdziałania COVID-19, w drodze rozporządzenia, przedłużyć okres, o którym mowa, mając na względzie okres obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii oraz skutki nimi wywołane
Dofinansowanie obliczone zostanie według następujących przedziałów spadku obrotów:
- co najmniej 30% - w wysokości 50 % kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie (tj. 1400 zł)
- co najmniej 50% - w wysokości 70 % kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie (tj. 1960 zł)
- co najmniej 80% - w wysokości 90 % kwoty minimalnego wynagrodzenia miesięcznie (tj. 2 520 zł)
- Przedsiębiorca jest obowiązany do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres, na który przyznane zostało dofinansowanie.
- Przedsiębiorca nie może otrzymać dofinansowania w na te same koszty prowadzenia działalności gospodarczej, które zostały albo zostaną sfinansowane z innych środków publicznych.
- Dofinansowanie powinno być przeznaczone na koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku nieprowadzenia działalności gospodarczej przez okres wynikający z umowy, przedsiębiorca jest obowiązany do zwrotu środków proporcjonalnie do okresu nieprowadzenia działalności gospodarczej. Zwrot środków następuje bez odsetek.
Szczegółowe informacje na temat naboru można uzyskać telefonicznie pod numerem
59 857 06 01 lub 59 857 06 02
59 857 06 01 lub 59 857 06 02
Podstawa prawna:
- Art. 15 zzc ustawy z dn. 02.03.2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1842, tj. z późn. zm.).
- Ustawa z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców
UWAGA WAŻNE!!!
Wzór wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami stanowi jego integralne elementy. Wraz z wnioskiem prosimy o przekazanie w jednym egzemplarzu umowy o udzielenie dofinansowania wraz z wymaganymi załącznikami. W przypadku złożenia wniosku w formie elektronicznej korzystając z serwisu www.praca.gov.pl umowa nie wymaga własnoręcznego podpisu w innym przypadku należy podpisać umowę przez uprawnioną osobę.